alicia.cz

Volný čas, zábava, cestování…

O mně

Mé jméno je Zdeněk Burket a vedle mnoha dalších zájmů rád cestuji. Narodil jsem se v malém městečku na severu Čech a od dětství jsem miloval cestování. V té době samozřejmě s rodiči a pouze po zemích, které nám byly dovoleny. Po ukončení studia na ČVUT jsem se začal věnovat podnikání a stabilní příjem mi umožnil postupně si plnit své dětské sny.

Svůj blog jsem začal psát jako způsob sdílení svých zážitků se přáteli aniž bych musel spoléhat na nejrůznější sociální sítě a platformy, kde už mi jednou nahraná data nepatří. Nikdy jsem neměl ambice stát se vlivným cestovatelským webem nebo si blogováním přivydělávat. Stránky fungují spíše jako jakýsi deník, jehož tvorbu si užívám. Současně mám možnost sdílet zážitky, postřehy a zkušenosti tak, abych inspiroval i ostatní, kteří mají podobnou touhu cestovat a využívat možností, které nám současná doba nabízí.

Se svou manželkou Martinou a dvěma malými syny se snažíme trávit každou volnou chvíli na pláži u moře. Bez ohledu na to, zda se jedná o nějaké středomořské letovisko někde v jižní Evropě, nebo jinde po světě. Jen málokterý pocit se vyrovná pobytu u moře, v objetí vyhřáté písčité pláže, teplého slunce a šumění vln. Miluji, když se mohu ponořit pod hladinu moře a během šnorchlování pozorovat barevné korály a ryby.

Blog není obsahově nijak vyhraněný a zahrnuje spoustu různých témat. Rád se dělím o zkušenosti a tipy pro plážovou dovolenou. Najdete tady takové informace, jako je třeba můj výběr nejlepších pláží nebo jak si užít výlety do vnitrozemí dále od moře. S Martinou se budeme snažit sdílet též své zkušenosti z cestováním s malými dětmi. Počínaje volbou vhodné destinace přes seznam toho, co je třeba sbalit do kufru až po tipy, jak organizovat prázdninové aktivity pro celou rodinu.

Má touha po cestování kdykoliv je to možné se však neomezuje pouze na pláže. Když navštívím novou destinaci, má rád i třeba pěší výlety po okolí. Nebo poznávání historie a kultury navštívené země. Rádi se s rodinou potápíme do místního života prostřednictvím gastronomie, tradic nebo třeba setkávání s místními lidmi.

Důležité je pro mne vyvážení životního stylu mezi časem pro mne a časem pro svou rodinu. Občasné blogování je pro mne skvělým způsobem, jak si udržet kontakt s blízkými přáteli, i když jsou kilometry daleko. Prostřednictvím fotografií a příspěvků jsem však schopen sdílet svou cestovatelskou zálibu s ostatními.

Současné možnosti cestování nevyžadují nutnost být bohatým na to, aby bylo možné navštívit vzdálené destinace. Za rozumné peníze se dají navštívit místa, o kterých jsme si mohli před 20 lety nechat maximálně zdát. A stejně tak snadné je dnes sdílení svých zážitků s ostatními. Rád bych prostřednictvím svého blogu vytvořil prostor k radosti, inspiraci a zábavě nejen mezi svými přáteli, ale i dalšími čtenáři. Život nám dnes dokazuje, že skvělá nemusí být nijak vzdálena. Existuje tolik míst, kde je možné si užít slunce na rozpálené pláži nebo objevovat nová a neznámá místa.