alicia.cz

Volný čas, zábava, cestování…

Dovolená na Ibize

Ibiza obecně

Mezi Baleárskými ostrovy, jejichž je Ibiza součástí, jí patří co do velikosti 3. místo. Politicky patří Ibiza ke Španělsku. Od jeho kontinentální části leží ve vzdálenosti necelých 90 kilometrů. A ačkoli je Ibiza svou rozlohou třetím největším ostrovem z Baleár hned po Mallorce, je současně druhým nejnavštěvovanějším ostrovem celého souostroví.

Kromě krásných pláží a desítek možností, jak si užívat průzračně čistého a příjemně vyhřátého Středozemního moře, je Ibiza známá svým bohatým nočním životem a pestrými možnostmi zábavy. Zejména mladší ročníky láká do svých letovisek světově známými diskotékami a tanečními kluby. Velká část z nich funguje pod otevřeným nebem. Zábavychtiví jedinci sem stejně tak cestují kvůli desítkám nejrůznějších barů a dalších nočních klubů. Ty se postarají o to, aby se návštěvníci ostrova Ibiza bavili nejen v průběhu dne na zdejších plážích, ale i po setmění v rušných zábavních podnicích.

Proč na Ibizu?

I když by se mohlo zdát, že Ibiza je určena výhradně pro turisty, kteří mají rádi společnost, noční život a nekonečnou zábavu, opak je pravdou. Na Ibizu jezdí i turisté, kteří si sem přijíždějí užívat krásné pláže, jejichž povrch je tvořen jemným bílým pískem, a na kterých se se šuměním rozbíhají vlny Středozemního moře. Stejně tak se bude na ostrově Ibiza dovolená líbit i milovníkům historie a kultury. Na období starověku a středověku zde totiž odkazuje celá řada památek a pamětihodností.

V neposlední řadě pak Ibiza boduje na turistickém nebi svým počasím. Příjemné a stále středomořské klima je ideální pro příjemnou dovolenou u moře. Celé Baleáry se totiž mohou pyšnit více než třemi stovkami slunečních dní do roka! A během hlavní turistické sezóny se tu srážky prakticky nevyskytují. Horké středomořské slunce na blankytně modré obloze spolu s průzračně čistým mořem vytvářejí ideální podmínky pro dokonalou dovolenou. Jsou tak jedním z hlavních důvodů, proč se turisté na ostrov Ibiza každým rokem tak rádi vracejí.

Výhodou pro turisty z České republiky je skutečnost, že na Ibizu nebudou potřebovat cestovní pas. Do jejích letovisek je možné cestovat pouze s platným občanským průkazem. Protože jde o součást Španělska, kultura je tu kontinentální. Turisté se tady velmi brzy zorientují. Let z Prahy trvá necelé tři hodiny. Ihned po vystoupení z letadla si už turisté mohou užívat typické středomořské dovolenkové destinace, jakou ostrov Ibiza bezesporu je.

Kdo si Ibizu zamiluje?

I když se Ibize často přezdívá bílý ostrov lásky a je vyhledávanou destinací zejména mladšími ročníky, na své si tady přijdou všichni turisté, kteří Ibizu zvolí pro svou letní dovolenou. Prožít čas na Ibize mohou turisté jak v pulzujících a rušných letoviscích, kde zábava rozhodně neutichá s přicházejícím večerem a četné zábavní podniky se postarají o skvělou zábavu až do rána, tak také v menších a stranou hlavního turistického ruchu ležících letoviscích, jejichž hlavním charakteristickým znakem je až nekonečný klid a pohoda.

Líbit se tady bude jak jedincům, kteří se sem přijeli seznámit, poznat nové přátele a užít si zábavu, tak také rodičům, kteří se rozhodli vzít sebou na tento Baleárský ostrov své malé děti a touží po tom prožít příjemnou rodinnou dovolenou. O zábavu pro mladší ročníky tady bude bezesporu postaráno. Stejně tak si tu ale dobře odpočinou turisté, toužící po klidu a pohodě.

Kam na Ibize?

Mezi klidnější regiony ostrova Ibiza patří jeho východní část. Ta je charakteristická krásnými plážemi s písčitým povrchem a jen mírným vstupem do moře. Právě sem nejčastěji míří rodiny s dětmi a méně zdatní plavci. Ti si tu budou moci užívat příjemně prohřátého a až neuvěřitelně čistého moře bez obav o svou bezpečnost. V této části ostrova se také nalézají romantickém zátoky s malými plážemi. Na nich budou určitě rády trávit času vody hlavně romantické duše a zamilované páry. K typickým letoviskům východního pobřeží ostrova Ibiza patří Cala Vedelia či Cala Tarida.

Západ je pak charakteristický nikdy nekončící zábavou a rušnými letovisky. Za centrum zábavy na ostrově Ibiza určitě platí hlavní město Eivissa a jeho bezprostředním okolí. Nedaleko se též nachází letovisko Playa de Bossa. To je mezi turisty známé svou nejdelší pláží na západním pobřeží. Spoustu diskoték, tanečních klubů, nočních barů a dalších zábavních podniků, v nichž se mohou turisté bavit až do rána následujícího dne, je možné nalézt i v prázdninovém středisku San Antoni.

Protože taneční hudba, diskotéky, nekončící párty a další zábava patří k charakteristickým znakem Baleárského ostrovy Ibiza, není se co divit, že právě zde se nacházejí jedny z nejznámějších a nejnavštěvovanějších diskoték v celé Evropě. Jako několik příkladů za všechny je možné uvést například podniky Amnesia, Paradise, Privilege nebo Space.

Co na Ibize?

Je pochopitelné, že na Ibizu často cestují milovníci taneční hudby a noční zábavy. Ostrov je však též oblíben mezi aktivním jedinci a milovníky nejrůznějších vodních a plážových aktivit. Zejména ve větších letoviscích je nabídka vodních a plážových sportů široká. Turisté tady tak mohou vyzkoušet nejrůznější činnosti. K nejoblíbenějším sportům patří samozřejmě šnorchlování a potápění. Průzračně čistá voda v moři v blízkosti ostrova je ideální k prozkoumávání života pod hladinou.

K dalším oblíbeným aktivitám pak bezesporu patří nejrůznější formy plachtění. Jde o jízdu na windsurfingu, kitesurfing nebo plavby na větších či menších plachetnicích. Návštěvníci zdejších pláží pak mohou vyzkoušet jízdu na vodních lyžích nebo si zapůjčit vodní skútr či šlapadlo.

Na Ibize je jejím návštěvníkům k dispozici i několik desítek hřišť na tenis, volejbal, basketbal, plážový volejbal a další míčové hry. Milovníci golfu se pak budou moci věnovat své oblíbené hře i během dovolené na ostrově Ibiza. V provozu je tu i golfové hřiště. K vyhledávaným aktivitám patří též cykloturistika, protože na horském kole lze poznat většinu vnitrozemí ostrova, které určitě stojí za prozkoumání.

Rodiče malých dětí pak s oblibou berou své ratolesti do vodních zábavních parků. Těch je na ostrově Ibiza hned několik. Ten nejznámější nese jméno Aquamar. Děti v něm spolu se svým dospělým doprovodem zažijí hodiny a hodiny plné zábavy a veselí na nejrůznějších atrakcích.